Podpisanie umowy - historyczne spotkanie.

Historyczne spotkanie w Suchej Koszalińskiej

StowarzyszeniePonad 40 szkół może zostać zlikwidowanych w tym roku w województwie zachodniopomorskim. To znacznie więcej, niż w roku ubiegłym, kiedy zlikwidowano 28 placówek. Samorządy na likwidację szkód decydują się głównie z powodów ekonomicznych i niżu demograficznego, który sprawia że w szkołach jest coraz mniej uczniów. Jak się jednak okazuje, decyzja o likwidacji szkoły nie musi oznaczać automatycznego zamknięcia placówki. W dniu 26 kwietnia w szkole w Suchej Koszalińskiej została podpisana umowa pomiędzy Gminą Sianów a Stowarzyszeniem Rodziców Uczniów Szkoły w Suchej Koszalińskiej dotycząca przekazania Szkoły Podstawowej pod zarząd stowarzyszenia. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Gminy i Miasta Sianów Maciej Berlicki wraz z zastępcą – Marcinem Posmykiem, Prezes Stowarzyszenia Rodziców Uczniów Szkoły w Suchej Koszalińskiej Krzysztof Kuzio, Skarbnik stowarzyszenia Hanna Nowak, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Michał Stolarski, Dyrektor szkoły Alicja Dunowska-Jakóbczak, Radny Rady Miejskiej w Sianowie Kazimierz Kuligowski oraz Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Sucha Koszalińska Tomasz Tesmer. Na podstawie podpisanej umowy, szkoła z dniem 1 września 2012 roku zostanie przekazana stowarzyszeniu rodziców na okres 15 lat. To już druga szkoła w Gminie Sianów, która nie zostanie zlikwidowana, a będzie funkcjonować na innych zasadach. Dzięki temu uczniowie i ich rodzice dalej będą mogli cieszyć się z przyjaznej i bezpiecznej szkoły.

Tekst i foto: Alicja Dunowska-Jakóbczak