Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Powiększ obraz:

Cyrk HECA

Naszą szkołę odwiedził Cyrk ,,HECA”. Artyści zaprezentowali swoje umiejętności żonglerskie oraz pokaz iluzji. Punktem kulminacyjnym występu był wąż, którego każdy uczeń mógł dotknąć.

Czytaj więcej o: Cyrk HECA
Powiększ obraz:

Wspólne TIKowanie

27 kwietnia, uczennice klasy IV Kinga Bieńkowska i Wiktoria Wojtan uczestniczyły we wspólnym TIKowaniu w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie. Zajęcia polegały na poznaniu nowych technologii informatyczno komputerowych, takich jak tworzenie chmury słów, awatarów, aplikacji komputerowych, kodów QR i programowaniu ozobotów. Dziewczynki spisały się rewelacyjnie. Wróciły do szkoły z głową pełną nowych pomysłów.Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie za zaproszenie.

Czytaj więcej o: Wspólne TIKowanie
Powiększ obraz:

Dąbrowa/Sucha Koszalińska zwycięzcą turnieju młodzika

Młodzicy z Suchej Koszalińskiej i Dąbrowy jako jedna drużyna przystąpiła do piątego turnieju ligowego ( rocznik 2004 i młodsi) w kategorii „młodzik”.  Do turnieju przystąpili w znakomitych humorach, po ostatnim marcowym turnieju halowym w Polanowie w którym zwyciężyli we wszystkim pojedynkach. W grupie mieli za przeciwników UKS Olimpia Bobolice, SP Bonin i Gryf Polanów.  Turniej odbył się 22.04 na boisku typu „orlik”w Boninie. Połączone siły Suchej Koszalińskiej i Dąbrowy kapitalnie się uzupełniały nie przegrywając żadnego pojedynku. Zdobyli siedem punktów, wygrywając dwukrotnie i raz remisując.  Zespół wystąpił w składzie: Dawid Lichmański (br), Oktawian Ciupiński (br), Cezary Pajak (kpt), Maksymilian Mazurek, Marcin Rogala, Adrian Rydzyński, Jacek Sikorski,  Przemysław Popławski, Bartosz Kubera, Grzegorz Sawicki. Trenerem zespołu jest Sebastian Wroński, kierownikiem Leszek Rogala

Czytaj więcej o: Dąbrowa/Sucha Koszalińska zwycięzcą turnieju młodzika
Powiększ obraz:

Dąbrowa i Sucha Koszalińska na nartach

12 lutego 2018 roku odbyła się międzyszkolna wycieczka uczniów klas gimnazjalnych z Dąbrowy oraz szkoły podstawowej w Suchej Koszalińskiej (pod opieką S. Wrońskiego i W. Zimnowłockiego) do Trzepowa w woj. pomorskim. Jej celem była nauka jazdy na nartach oraz zabawy na śniegu.

Czytaj więcej o: Dąbrowa i Sucha Koszalińska na nartach
Powiększ obraz:

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. Z tej okazji uczniowie klas IV – VII na lekcjach języka polskiego, pod kierunkiem pani Agnieszki Bors, przygotowali prace związane z językiem ojczystym. Plakaty z najczęściej popełnianymi błędami językowymi wraz z ich poprawną wymową oraz „łamańce językowe”  ozdabiają szkolny korytarz.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego