Lata 1996 - 2000

pingW latach 90-tych dwudziestego wieku sport w rejonie działania szkoły był bardzo popularny! Dyrektorem szkoły był fanatyk sportu, szczególnie piłki nożnej z wykształcenia historyk Ryszard Wątroba a zajęcia z kultury fizycznej prowadzili Urszula Wróbel i Krzysztof Słomian. Do ćwiczeń  mieli tylko małe pochyłe w jedną stronę boisko trawiaste i korytarze szkolne na których stały stoły tenisowe a przy nich długa kolejka chętnych do gry! Mieli też marzenia by wybudować sale gimnastyczną, którą rozpoczęto budować w tak zwanym czynie społecznym. W roku 1995 już salę użytkowano, chociaż nie była wykończona! W 1995r. rozpoczął także działalność UKS, w kwietniu 1996 r. został zarejestrowany w ówczesnym Urzędzie Wojewódzkim w Koszalinie pod nr 1 a po likwidacji województwa koszalińskiego, w starostwie powiatowym również pod nr 1, jako pierwszy w powiecie! Założycielem UKS był dyrektor szkoły Ryszard Wątroba a pierwszym prezesem Mieczysław Karaś, obecny prezes stowarzyszenia prowadzącego szkołę w Suchej Koszalińskiej. Aktualnym prezesem UKS jest Ireneusz Wisowaty. Od początku prowadzącym całość szkolenia w UKS był Piotr Bochnacki a od 2010 r. do chwili obecnej za szkolenie odpowiada absolwentka AWFiS w Gdańsku, trener II klasy Daniela Gazicka, która była zawodniczką w tym klubie od początku jego powstania! Trudno w skrócie przedstawić osiągnięcia klubu, to jest już 20 lat, okrągła rocznica, którą będziemy świętować i z tej okazji podsumujemy dokonania UKS Sucha Koszalińska.

druzyna

Zawodniczki i zawodnicy oraz założyciele klubu, stoją od lewej: Piotr Bochnacki-vceprezes, Wiktor Wątroba, Monika Gazicka, Mieczysław Karaś-prezes, Paulina Karaś, Michał Wdowiak, Magdalena Michalska, Ryszard Wątroba, siedzą: Basia Radziun, Daniela Gazicka, Agnieszka Grzywacz, Anita Fornalik