Lechia Gdańsk – Legia Warszawa okiem uczniów naszej gminy

19 marca w Gdańsku na PGE Arenie odbył się mecz polskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk – Legia Warszawa w piłce nożnej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Suchej Koszalińskiej i Zespołu Szkół w Dąbrowie mieli zaszczyt wspierać dopingiem swoją ulubioną drużynę.

Organizatorem wyjazdu był Sebastian Wroński , który wraz z opiekunami (Iwoną Rygielską, Józef Hryckowian, Grzegorz Rogala, Dariusz Apanel i Rafał Podhorecki) sprawował opiekę nad grupą młodych kibiców.Na wypełnionych po brzegi trybunach stadionu  (37720 kibiców) panowała świetna atmosfera. Nie zabrakło pozytywnych wrażeń, mimo pierwszej bezbramkowej i bezbarwnej połowy. Druga część meczu była owocniejsza w bramki i zakończyła się 2:1 dla drużyny przyjezdnej. Młodzi kibice mogli zobaczyć na żywo reprezentantów kadry polskiej: Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka.  Kolorowe transparenty,   szaliki w barwach drużyn, wymalowane twarze nadały temu wydarzeniu szczególny klimat. Uczniowie wychodząc ze stadionu stwierdzili, że mecz i związane z nim wspomnienia  na długo pozostaną w ich pamięci. I mimo późnej pory powrotu do domu, uczniowie zadeklarowali,  że z niecierpliwością będą czekali na kolejny taki wyjazd.

Foto i tekst : Sebastian Wroński.