Srebrni biegacze z Suchej Koszalińskiej

W sianowskim parku  dnia 26.09 odbyły się sztafetowe biegi przełajowe 10 x 800m. Ponad stu uczniów z naszej gminy musiało się zmierzyć z niespełna kilometrową trasą, która była wyznaczona na alejkach sianowskiego parku. Do zawodów przystąpiło pięć szkół z naszej gminy: SP 1 Sianów, SP 2 Sianów, SP  w Iwięcinie, SP w Dąbrowie, SP w Suchej Koszalińskiej. Zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt zwyciężyli i uzyskali awans do powiatowych zawodów uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie ze szkoły podstawowej w Suchej Koszalińskiej, kończąc zmagania na drugim miejscu.  Nasi medaliści wystąpili w składzie: Dawid Lichmański, Bartosz Darull, Wiktoria Hudy, Oliwia Bieńkowska, Maksymilian Szłapa, Nikola Stefańska, Kinga Stefańska, Kinga Mendyk, Justyna Kamińska, Kacper Kuna, Oliwier Fornalik (rez).

Wyniki chłopców:

1. SP 2 Sianów  ( n-l Wojciech Drejski )
  2. SP  w Suchej Koszalińskiej ( n-l Sebastian Wroński )
  3. SP w  Iwięcinie  ( n-l Anna Nowaczyk)
  4. SP w Dąbrowie ( n-l Dorota Szymańska )
  5. SP 1 Sianów ( n-l  Robert Kowalczyk

Należy podkreślić, że uczniowie z Suchej Koszalińskiej przez większą część dystansu prowadzili. Przodownictwo utracili na siódmej zmianie. Mieli także utrudnione zadanie, ponieważ rywalizowali w drużynie męskiej, mając sześć dziewcząt w zespole. Sukces był tym bardziej znakomity i zasługuje na wielkie słowa uznania. Gratulujemy!

Tekst i foto : Sebastian Wroński.